Twoje zadowolenie, moim sukcesem!

Doradztwo
transportowe
Ewidencja
czasu pracy
REPREZENTOWANIE
PODCZAS KONTROLI,
ODWOŁANIA OD DECYZJI
ITD ORAZ PIP
PŁACA MINIMALNA
NIEMCY, FRANCJA,
NORWEGIA, Austria

ViaTOLL to system elektronicznego poboru opłat obowiązujący na wybranych odcinkach polskich dróg. Od 1 lipca 2011 roku każdy kierowca, poruszający się po wskazanej sieci dróg płatnych pojazdem samochodowym lub zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony oraz autobusem niezależnie od dopuszczalnej masy całkowitej, jest zobowiązany do korzystania z systemu viaTOLL.

Ostateczny wykaz odcinków objętych systemem viaTOLL został wskazany przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa w Rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie wykazu dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej.

Ponadto opublikowany został już projekt Rozporządzenia Rady Ministrów zmieniający rozporządzenie w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Na podstawie rozporządzenia od 9 lipca 2017 roku do systemu viaTOLL mają zostać przyłączone kolejne odcinki dróg krajowych (łącznie ok. 359 km).

Aktualne odcinki płatne oraz odcinki, które w najbliższym czasie zostaną przyłączone do systemu obrazuje mapka poniżej: